Megjelent a phpBB 3.0 Beta3

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 23:14    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0 Beta3
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3 harmadik bétája. Ezzel a bétával a szoftver ismét közelebb került a végleges verzióhoz. A korábbi verziókról továbbra sem lehetséges a frissítés, mivel az adatbázis szerkezetében nagymértékű változtatások történtek, és bevezetésre került az UTF-8 támogatás. Azonban ebben a verzióban már megtalálható az automatikus frissítő első kezdeménye.

Az előző béta óta a fejlesztők 299 hibát javítottak ki a közösség jelzéseinek köszönhetően. Több újdonság is található ebben a verzióban: mint fentebb is említettem egy automatikus frissítő eszköz került a szoftverbe, és a vizuális megerősítés is át lett dolgozva. A legfőbb újítás az UTF-8 támogatás bevezetése. Ez egy meglepő lépés, mivel a fejlesztők eddig elzárkóztak az implementálástól, azonban olyan problémák léptek fel, melyeket így egyszerűbb volt megoldani. Ez az új hír nekünk magyaroknak is igen kezdvező, mivel így nekünk is leegyszerűsödik a karakterkódolások kezelése (az utóbbi időben a fórumban is megnövekedtek az ehhez kapcsolódó kérdések).

A béta szoftver élő környezetben való használatát az eddigiekhez hasonlóan továbbra sem ajánljuk, azonban érdekes lehet kipróbálni az új verziót.

További információk (pl. letöltés) a phpBB.com bejelentésében találhatók.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 15:48    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 Beta3
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Megjelent a phpBB 3 harmadik bétája. Ezzel a bétával a szoftver ismét közelebb került a végleges verzióhoz. A korábbi verziókról továbbra sem lehetséges a frissítés, mivel az adatbázis szerkezetében nagymértékű változtatások történtek, és bevezetésre került az UTF-8 támogatás. Azonban ebben a verzióban már megtalálható az automatikus frissítő első kezdeménye.

Az előző béta óta a fejlesztők 299 hibát javítottak ki a közösség jelzéseinek köszönhetően. Több újdonság is található ebben a verzióban: mint fentebb is említettem egy automatikus frissítő eszköz került a szoftverbe, és a vizuális megerősítés is át lett dolgozva. A legfőbb újítás az UTF-8 támogatás bevezetése. Ez egy meglepő lépés, mivel a fejlesztők eddig elzárkóztak az implementálástól, azonban olyan problémák léptek fel, melyeket így egyszerűbb volt megoldani. Ez az új hír nekünk magyaroknak is igen kezdvező, mivel így nekünk is leegyszerűsödik a karakterkódolások kezelése (az utóbbi időben a fórumban is megnövekedtek az ehhez kapcsolódó kérdések).

A béta szoftver élő környezetben való használatát az eddigiekhez hasonlóan továbbra sem ajánljuk, azonban érdekes lehet kipróbálni az új verziót.

További információk (pl. letöltés) a phpBB.com bejelentésében találhatók.
Jól értem, hogy "automatikus frissítő eszköz került a szoftverbe" <-- ez azt jelenti, hogy ha megjelenik majd a végleges változat, akkor erről lehet frissíteni arra?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 16:51    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 Beta3
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Jól értem, hogy "automatikus frissítő eszköz került a szoftverbe" <-- ez azt jelenti, hogy ha megjelenik majd a végleges változat, akkor erről lehet frissíteni arra?
A bejelentésben pontosan az szerepel, hogy megtették e felé az első lépéseket ("But what we did is implementing the first steps to provide you with an automatic update tool which should lay the ground for providing updates later."). Most van egy olyan oldal az admin felületen, ahol az eddigiekhez hasonlóan jelzi, hogy a legújabb verziót használod-e. Ha nem a legfrissebb verziót használod, akkor ad egy rövid gyorstalpalót a frissítésről (illetve inkább röviden elmagyarázza mit csinálj). Ad egy linket a bejelentésre, sőt magára a frissítő csomagra is. Azután azt mondja, hogy töltsd le ezt a csomagot, és töltsd föl a fájlokat a phpBB könyvtárába. Azután ad egy linket a frissítő felületre (ahol néhány kattintással valószínűleg be fogod tudni fejezni majd a frissítést).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:08    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 Beta3
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Jól értem, hogy "automatikus frissítő eszköz került a szoftverbe" <-- ez azt jelenti, hogy ha megjelenik majd a végleges változat, akkor erről lehet frissíteni arra?
A bejelentésben pontosan az szerepel, hogy megtették e felé az első lépéseket ("But what we did is implementing the first steps to provide you with an automatic update tool which should lay the ground for providing updates later."). Most van egy olyan oldal az admin felületen, ahol az eddigiekhez hasonlóan jelzi, hogy a legújabb verziót használod-e. Ha nem a legfrissebb verziót használod, akkor ad egy rövid gyorstalpalót a frissítésről (illetve inkább röviden elmagyarázza mit csinálj). Ad egy linket a bejelentésre, sőt magára a frissítő csomagra is. Azután azt mondja, hogy töltsd le ezt a csomagot, és töltsd föl a fájlokat a phpBB könyvtárába. Azután ad egy linket a frissítő felületre (ahol néhány kattintással valószínűleg be fogod tudni fejezni majd a frissítést).
Az jóóó :D . Nem is tudom, szerintetek érdemes kivárni a végleges verziót? Mert hogy azt olvastam nem ajánljátok ezt még használatra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Nem is tudom, szerintetek érdemes kivárni a végleges verziót?
"Éles" fórumnál érdemes és ajánlott kivárni. A betat feltelepíteni csak kipróbálásra érdemes.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Thomas RC írta:

Nem is tudom, szerintetek érdemes kivárni a végleges verziót?
"Éles" fórumnál érdemes és ajánlott kivárni. A betat feltelepíteni csak kipróbálásra érdemes.
Akkor inkább várok, mivel éles oldal lenne :cry: .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:20    Hozzászólás témája: phpBB2-t is lehet telepíteni, majd frissíteni
Hozzászólás az előzmény idézésével
Telepíthetsz most phpBB 2-t, és utána természetesen lehet majd frissíteni. (Bétát már csak azért sem érdemes telepíteni, mivel -mint ahogy most is- nem biztos, hogy lehet róla majd frissíteni.)

Egyébként az RC után még a magyar verzióra is kell majd várni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:29    Hozzászólás témája: Re: phpBB2-t is lehet telepíteni, majd frissíteni
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Telepíthetsz most phpBB 2-t, és utána természetesen lehet majd frissíteni. (Bétát már csak azért sem érdemes telepíteni, mivel -mint ahogy most is- nem biztos, hogy lehet róla majd frissíteni.)

Egyébként az RC után még a magyar verzióra is kell majd várni.
phpbb2-őm már van fenn. Egy biztos: phpbb3-nál kivárom a magyarított verziót.

tényleg, valaki nem tudna mutatni egy letöltést, ahol a phpbb1-et lehet letölteni? (csak kíváncsi vagyok rá milyen)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:34    Hozzászólás témája: Re: phpBB2-t is lehet telepíteni, majd frissíteni
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

tényleg, valaki nem tudna mutatni egy letöltést, ahol a phpbb1-et lehet letölteni? (csak kíváncsi vagyok rá milyen)
phpbbhacks.com

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:38    Hozzászólás témája: phpBB 1
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

tényleg, valaki nem tudna mutatni egy letöltést, ahol a phpbb1-et lehet letölteni? (csak kíváncsi vagyok rá milyen)
A sourceforge.net-en megvan a phpBB összes verziója. De nem érdemes letölteni, én is tapasztaltam már, és olvastam több helyen is, hogy a mai szerverek már nem tudják futtatni (a legfrissebb verziója is 5 éves).
Inkább nézz meg egy még ma is működő phpBB 1-es fórumot.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 19:06    Hozzászólás témája: Re: phpBB 1
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

tényleg, valaki nem tudna mutatni egy letöltést, ahol a phpbb1-et lehet letölteni? (csak kíváncsi vagyok rá milyen)
A sourceforge.net-en megvan a phpBB összes verziója. De nem érdemes letölteni, én is tapasztaltam már, és olvastam több helyen is, hogy a mai szerverek már nem tudják futtatni (a legfrissebb verziója is 5 éves).
Inkább nézz meg egy még ma is működő phpBB 1-es fórumot.
Ezt nem értem:hogy érted azt, hogy nem tudják futtatni? Úgy tud(tam)om, hogy az olyan újfajta "találmányokat" nem tudják futtatni, ami fejletteb szervert igényel; és úgy tud(tam)om hogy a régi "találmányokat" a mai szerverek is tudják futtatni. Vagy ez nem így van?

Egyébként ahogy elnéztem azt az oldallinket amit megadtál, elég sok változást láttam a phpbb1 és phpbb2 között 8)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 19:11    Hozzászólás témája: Re: phpBB 1
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Ezt nem értem:hogy érted azt, hogy nem tudják futtatni? Úgy tud(tam)om, hogy az olyan újfajta "találmányokat" nem tudják futtatni, ami fejletteb szervert igényel; és úgy tud(tam)om hogy a régi "találmányokat" a mai szerverek is tudják futtatni. Vagy ez nem így van?
Ez így nem igaz. Ez attól függ, hogy egy szoftver mennyire kompatibilis visszafelé. Általában kompatibilisek szoktak lenni, de nem mindig. Ebben az esetben úgy jött ki, hogy a phpBB 1 már nem megy a php4 mai verzióin (azt nem tudom, hogy ment-e egyáltalán php4-en).

Thomas RC írta:

Egyébként ahogy elnéztem azt az oldallinket amit megadtál, elég sok változást láttam a phpbb1 és phpbb2 között 8)
Gyakorlatilag teljesen más. Teljesen újraírták a phpBB 2-t (az alapoktól kezdve).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 19:54    Hozzászólás témája: Re: phpBB 1
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Fúj, de ronda! :) De szerintem ha átszíneznék egy kicsit világosabbra, akkor egy aránylag normálisan kinéző, egyszerű, áttekinthető fórum lenne belőle. :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 19:57    Hozzászólás témája: Re: phpBB 1
Hozzászólás az előzmény idézésével

MyR írta:

fberci írta:

Fúj, de ronda! :) De szerintem ha átszíneznék egy kicsit világosabbra, akkor egy aránylag normálisan kinéző, egyszerű, áttekinthető fórum lenne belőle. :wink:
Én nem mondanám rondának. Én inkább "igazi ereklyének mondanám" :) .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 20:32    Hozzászólás témája: A belinkelt kinézet nem eredeti
Hozzászólás az előzmény idézésével
A belinkelt fórumon szerintem megváltozatták a kinézetet.
Lehet, hogy érdemes megnézni a phpbb.com régi kinézetét, az lehet, hogy jobban hasonlított az eredetire.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés