User Administration Link on Profile

Szerző
Üzenet
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 16:03    Hozzászólás témája: User Administration Link on Profile
Hozzászólás az előzmény idézésével
Első kérdés:
Feltelepítve a "User Administration Link on Profile" MOD-ot, nem igazán akar működni.

A mod egy "Edit" (Szerkeszt) linket tesz a profil megtekintésekor a regisztrált tag neve mellé (csak adminoknál látszik), ami egyből az Adminisztrációs panelbe vezetne. Akárhogy is próbálom azonban, mindig a sima Profil oldalt nyitja meg.
A linket tanulmányozva azt vettem észre, hogy a felépítése a következőnek kellene lennie:

Idézet:

/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=USERID&sid=kód
Ezzel ellentétben nekem a következő a link:

Idézet:

/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=USERID
A sid valószínűnek tartom, hogy a "session ID" rövidítése... de vajon, hogy operáljam bele a linkbe?

Másik kérdés:
Hogy kellene felépíteni a linket ahhoz, hogy ugyanarra a panelre (User Profile) kerülhessen nem csak egy Szerkesztő, de egy azonnali Törlő link is?
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 16:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezek a linkek nem is az admin panelra mutatnak. :?

Felhasználót törölni egy linkre kattintva nem lehet (külön oldal készítése nélkül). Ennek különböző okai vannak (pl. hogy ne tudj véletlenül egy linkre kattintva valakit törölni, de a biztonságosság szempontjából is jobb). Ehhez le kell "másolnod" (átalakítva) az admin panel post metódosú felhasználó szerkesztő űrlapját.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 18:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Ezek a linkek nem is az admin panelra mutatnak. :?

Felhasználót törölni egy linkre kattintva nem lehet (külön oldal készítése nélkül). Ennek különböző okai vannak (pl. hogy ne tudj véletlenül egy linkre kattintva valakit törölni, de a biztonságosság szempontjából is jobb). Ehhez le kell "másolnod" (átalakítva) az admin panel post metódosú felhasználó szerkesztő űrlapját.
OK, sikerült annyit elérnem, hogy a link így néz ki:

Idézet:

/forum/admin/admin_users.php?mode=edit&u=USERID
Az ezért felelős kódrész a PHP-ban:

Kód:

    if($userdata['user_level'] == ADMIN)
    {
             $template->assign_vars(array(
               "L_USER_ADMIN_FOR" => $lang['User_admin_for'],
               "U_ADMIN_PROFILE" => append_sid("admin/admin_users.$phpEx?mode=edit&u=" . $profiledata['user_id']))
             ); 
        $template->assign_block_vars("switch_user_admin", array());
    }

Mint látszik, ott van az append_sid parancs, mégsem csinálja meg... Vajh, miért?

A második részről egyenlőre letettem.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 18:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Érdekes, felraktam ugyanazt a modot és nekem a admin/admin_users.php?mode=edit&u=userid-ra mutatott eredetileg is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 18:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Érdekes, felraktam ugyanazt a modot és nekem a admin/admin_users.php?mode=edit&u=userid-ra mutatott eredetileg is.
Igen... :oops:
Már én modoltam bele azért lett az elején belőle /forum/profile.php?mode=viewprofile&u=USERID

Ellenben ez nem jó... nekem legalábbis nem jön be erre a felhasználó szerkesztése Admin-panel.
Csak akkor, ha a linkben még ott a sid is.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 18:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az append_sid csak akkor fűzi hozzá a sessiod id-t, ha a sid-et nem sütiben kapta. Ez elvileg arra való, hogy sütik nélkül is használható legyen a fórum.

Az admin panel viszont mindig kéri a sid-et az url-ben is:

Kód:

"U_ADMIN_PROFILE" => "admin/admin_users.$phpEx?mode=edit&u=" . $profiledata['user_id'] . '&sid=' . $userdata['session_id'])

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 18:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Az append_sid csak akkor fűzi hozzá a sessiod id-t, ha a sid-et nem sütiben kapta. Ez elvileg arra való, hogy sütik nélkül is használható legyen a fórum.

Az admin panel viszont mindig kéri a sid-et az url-ben is:

Kód:

"U_ADMIN_PROFILE" => "admin/admin_users.$phpEx?mode=edit&u=" . $profiledata['user_id'] . '&sid=' . $userdata['session_id'])
Király, működik!
Szóval az eredeti MOD csak akkor működik, ha sütik nélkül használja valaki a fórumot.
Ellenben, ha sütivel, ha anélkül használja az ember a fenti megoldás mindenképp működik.

Azt hiszem, dobok egy mailt a MOD készítőjének erről az infóról :)
Köszönöm :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 20:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Azt hiszem, dobok egy mailt a MOD készítőjének erről az infóról :)
Ez a mod még a 2.0.0-hoz készült, úgyhogy nem hiszem, hogy a mod készítője nagyon foglalkozna ezzel a moddal. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.02. 20:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

_zso2 írta:

Azt hiszem, dobok egy mailt a MOD készítőjének erről az infóról :)
Ez a mod még a 2.0.0-hoz készült, úgyhogy nem hiszem, hogy a mod készítője nagyon foglalkozna ezzel a moddal. :)
Már az e-mail címe sem él :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.13. 19:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Viszatérek ehhez a kérdéshez.
Mármint a második feléhez, miszerint lehet-e olyan MOD-ot csinálni, amivel az Adminisztrátorok a regisztrált felhasználó Profiljából tudná őt törölni?

fberci írta, hogy ez nem egyszerű:

fberci írta:

Felhasználót törölni egy linkre kattintva nem lehet (külön oldal készítése nélkül). Ennek különböző okai vannak (pl. hogy ne tudj véletlenül egy linkre kattintva valakit törölni, de a biztonságosság szempontjából is jobb). Ehhez le kell "másolnod" (átalakítva) az admin panel post metódosú felhasználó szerkesztő űrlapját.
Nomármst... mi van abban az adminisztrációs lapon olyan, amit ne lehetne MODELLEZNI egy Profilban?
Én perpill itt tartok:
Kép

Mint látszik, nem egy LINKRE kattintva történik meg a törlés, hanem (ahogy a nagykönyvben meg van írva) előbb egy checkboxot kell beixelni, aztán elküldeni a dolgot.
Kérdem - mi kell ahhoz, hogy ez így működjön?
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.13. 21:47    Hozzászólás témája: Sid-et át kell adni
Hozzászólás az előzmény idézésével
A munkamenet azonosítónak mindenképp szerepelnie kell a form actionjében.

A többit ki kell kísérletezni, vagy meg kell nézni a kódban (ha kell).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.13. 22:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nyisd meg a usercp_viewprofile.php-t, bővítsd ki erre:

Kód:

$template->assign_vars(array(
'TORLES_ID' => $profiledata['user_id'],
'TORLES_URL' => "admin/admin_users.$phpEx?sid=".$userdata['session_id'],
'USERNAME' => $profiledata['username'],   

profile_view_body.tpl:

Kód:

<tr>
<th class="thHead" colspan="2" height="25" nowrap="nowrap">{L_VIEWING_PROFILE}</th>
</tr>
<tr>
<td>
<form name="felhasznalotorlese" action="{TORLES_URL}" method="post">
<input type="checkbox" name="deleteuser">
<input type="hidden" name="id" value="{TORLES_ID}">
<input type="hidden" name="mode" value="save">
<input type="hidden" name="username" value="{USERNAME}">
<input type="submit" name="submit" value="Felhasználó törlése">
</form>
</td>
</tr>

Eléggé tökéletlen, mert ha a pipa nélkül kattintasz a "Törlés" gombra, akkor "A felhasználó profilja sikeresen módosult!" üzenetet kapod, illetve törlésnél "Could not delete group for this user" hibaüzenettel leáll, de a felhasználó törlése végbemegy. Talán ennyiből már el tudsz indulni.
Sajnos ma csak ennyire futotta, de holnap még foglalkozni fogok vele.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.15. 14:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Foglalkoztam a dologgal. Ha a gombra úgy kattintasz rá, hogy nem pipálod be a checkboxot, akkor a már említett "A felhasználó profilja sikeresen módosult!" üzenetet kapod és nem tudsz visszalépni a profilhoz. Vagy az üzenetbe kellene beleszerkesztened egy visszamutató linket vagy javascripttel kellene trükköznöd, hogy ne lehessen rákattintani a gombra, amíg nincs kipipálva. Sajnos erre nincs jobb ötletem.
A felhasználó törlése rendesen működik, a "Could not delete group for this user" hibaüzenetet azért kaptam, mert a törölt felhasználót phpMyAdminban hoztam létre, nem teljesen szabályosan.
Természetesen az admin oldalra való lépés előtt azonosítást kér, így a biztonsággal nincs probléma (viszont a sablon kódját még bővíteni kellene, mert nincs korlátozva, hogy csak adminoknál jelenjen meg - pont valamelyik nap írtad be az ehhez szükséges feltételt az egyik témába, ezzel nem lesz probléma).
Ha a törlés előtt azonosítást kér, akkor elvesznek a post-tal átadott adatok, ezt nem tudom, hogy lehetne kikerülni komolyabb módosítások nélkül.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.15. 16:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Foglalkoztam a dologgal. Ha a gombra úgy kattintasz rá, hogy nem pipálod be a checkboxot, akkor a már említett "A felhasználó profilja sikeresen módosult!" üzenetet kapod és nem tudsz visszalépni a profilhoz. Vagy az üzenetbe kellene beleszerkesztened egy visszamutató linket vagy javascripttel kellene trükköznöd, hogy ne lehessen rákattintani a gombra, amíg nincs kipipálva. Sajnos erre nincs jobb ötletem.
A felhasználó törlése rendesen működik, a "Could not delete group for this user" hibaüzenetet azért kaptam, mert a törölt felhasználót phpMyAdminban hoztam létre, nem teljesen szabályosan.
Természetesen az admin oldalra való lépés előtt azonosítást kér, így a biztonsággal nincs probléma (viszont a sablon kódját még bővíteni kellene, mert nincs korlátozva, hogy csak adminoknál jelenjen meg - pont valamelyik nap írtad be az ehhez szükséges feltételt az egyik témába, ezzel nem lesz probléma).
Ha a törlés előtt azonosítást kér, akkor elvesznek a post-tal átadott adatok, ezt nem tudom, hogy lehetne kikerülni komolyabb módosítások nélkül.
Ez nekem így teljesen meg fog felelni, majd az adminjaim (nincs sok) odafigyelnek, hogy mikor és miért kattintanak a gombra.
Gondolom, ha már egyszer meglátogattam belépés után az Admin-oldalt, akkor nem lesz gond a törlés (cookie megjegyzi, hogy abban a session-ben már jártam ott, vagy mi...)

Szóval, nagyon köszönöm, amint leszek úgy gépközelben, hogy be tudom illeszteni a fórumba, élesben is letesztelem, és referálok róla.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.16. 13:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Gondolom, ha már egyszer meglátogattam belépés után az Admin-oldalt, akkor nem lesz gond a törlés
Igen

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés