Robot regisztrációk

Szerző
Üzenet
balta
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.15. Kedd 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.09. 12:20    Hozzászólás témája: Robot regisztrációk
Hozzászólás az előzmény idézésével
FONTOS!

Hogyan tudom meg a regisztráló ip címét a kitiltáshoz, ha éppen nincs bejelentkezve?
A robotok regisztrációját hogyan lehet elkerülni?
Nekem a phpBB-2.0.21hun verzió van, ezt mivel lehet frissíteni, kell-e frissíteni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.09. 12:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

balta írta:

FONTOS!

Hogyan tudom meg a regisztráló ip címét a kitiltáshoz, ha éppen nincs bejelentkezve?
A robotok regisztrációját hogyan lehet elkerülni?
Nekem a phpBB-2.0.21hun verzió van, ezt mivel lehet frissíteni, kell-e frissíteni? :?:
3. Nem kell frissíteni azt a verziót. Az a legfrisebb verzió.
2. A robotokról van pár témában szó.
1. A regisztráló ip címét? Ha írt üzenetet a fórumba akkor rákattintasz az ip ikonra, vagy megvárod amíg bejelnetkezik. Máshogy tudtommal nem lehet megtudni. De mindek akarod tudni az ip-jét?



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2006.12.09. 12:35-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
balta
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.15. Kedd 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.09. 12:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az USA-bol regisztrál mindig valaki elvileg, és a reklámjait teszi fel viagráról, de
soha nem szól hozzá semmihez és naponta többször regisztrál több néven.
Ez nem zavarna ha nem gyerekeknek szólna a fórum.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.09. 12:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

balta írta:

Az USA-bol regisztrál mindig valaki elvileg, és a reklámjait teszi fel viagráról, de
soha nem szól hozzá semmihez és naponta többször regisztrál több néven.
Ez nem zavarna ha nem gyerekeknek szólna a fórum.
ha hirdetést tesz fel újból, akkor az üzenet törlése előtt nézd meg az ip-jét, és tiltsad le azt az ip-t, meg a felhasználónevét is esetleg (hogy véletlenül se regisztráljon a robot ugyanolyan néven).Esetleg még azt is megcsinálhatod, hogy a regisztrációnál beállítod a felhasználói vagy adminisztrátori megerősítést. Több ötletem nincs

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.12.09. 15:35    Hozzászólás témája: Útmutatók!!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Útmutatók!!

Kéretlen regisztrációk
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pke
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.20. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.03. 11:50    Hozzászólás témája: Robotok (és egyéb rosszindulatú elemek...)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok, és BUÉK mindenkinek!

Az alább olvasottak szerint beállítottam a regisztráció felhasználói megerősítését,
és örömmel tapasztaltam, hogy a robotok által beírt reklámok 90%-ban meg is szűntek.
Azomban így is maradt egy problémás dolog...
Konkrétan arról van szó, hogy naponta 5-10 robot indít regisztrációt, és miután nem
erősíti meg azt, tele van a taglista inaktív felhasználókkal, amit kézimunkával kell
kigyomlálni.
Kérdésem a következő :
Tudok e olyan beállítást tenni, és ha igen hogyan, hogy aki x időn belül (pl. 48 óra) nem
igazolja vissza a regisztrációját az általa használt címről, azt a rendszer automatikusan
törölje?

A tanácsokat előre is köszönve, üdvözlettel : Keserű Csaba

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.03. 12:28    Hozzászólás témája: Re: Robotok (és egyéb rosszindulatú elemek...)
Hozzászólás az előzmény idézésével

pke írta:

Az alább olvasottak szerint beállítottam a regisztráció felhasználói megerősítését
Nézd meg a Kéretlen regisztrációk c. útmutatót. (A fenti mondatotból nekem az derült ki, hogy még nem olvastad)
Nem aktivált userek kilistázása
Hozzászólást nem író felhasználók törlése

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Waterhouse
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2006.04.02. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.04. 14:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi szépen hogy fel lettem tűntetve (mint forrás) az ide vonatkozó útmutatónál :D

Egyébként rájöttem még egy lehetséges megoldásra, ami a fentebb említett visszaigazolásos rendszert is feleslegessé is teszi (én személy szerint utálom ha regisztráció után vissza kell igazolnom bármit is) és még a kódban se kell módosítani.

Igazán egyszerű: a robotok legtöbbje .info kiterjesztésű e-mailcímmel akar regisztrálni. De gyakori még a .de vagy a .ru is. Gyakorlatilag 100%-os valószínűséggel kijelenthetjük, hogy hazánkban élő ember e-mailcíme ezek egyikével sem rendelkezik (hiszen a .hu-n kívül esetleg csak .com fordul elő, de az is nagyon elvétve (gmail, hotmail...)).
Ígyhát szépen belépünk az adminba, és a kitiltott e-mailcímeknél megadjuk, hogy ilyen kiterjesztésű e-mailcímmel ne lehessen regisztrálni (pl így: *@*.info Megj: a "@"-nak benne kell lennie, mert különben nem fogadja el, de előtte és utána is lehet csillag)
(Esetleg ha valamilyen oknál fogvá számítunk külföldi regisztrációkra, akkor a regisztrációs lapon fel lehet hívni rá a figyelmet hogy mely kiterjesztések vannak egedélyezve).
A robot regisztrációja ígyhát nem lesz elfogadva, és hibaüzenettel visszadobódik. Így mindenféle kód-módosítás nélkül kizártuk őket.
Nekem ez a megoldás 100%-osan megszüntetett mindenféle bot-regisztrációt, amiből pedig elég sok volt előtte (mivel az "agreed"-os módosítást újratelepítés után nem végeztem el újra).

Érdemes figyelni hogy melyek a leggyakoribb e-mailcímek a bot-regisztrációkban, és annak meg felelően lépni.

Akik nagyon nem szeretnek a kódban nyulkálni, azoknak talán ez a megoldás is jó lehet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.04. 14:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez így igaz Waterhouse! Igaz én már rég kitiltottam a lent említett végződéseket, de szerintem a .de -t nem érdemes, mert lehet hogy németországból akar regisztrálni egy valós magyar ember (kitudja lehet élnek ott is magyarok) és akkor nem tud (mert ha német internetszolgáltatónál van akkor egyértelműen .de végződésű e-mail címet kap)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.04. 23:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bocs, hogy beledumálok, de szerintem is jó Waterhouse ötlete.
Pluszban esetleg ki lehet írni, hogy ha valakinek .de (vagy más letiltott) végződésű emil címe van, akkor csináljon egy .hu végű ingyeneset, regisztráljon azzal, a .hu-sat pedig irányítsa át a .de végű emilcímére. Így a fórumról érkező üzeneteit is a .de (vagy akármi)végűn olvashatja.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.05. 14:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

Pluszban esetleg ki lehet írni, hogy ha valakinek .de (vagy más letiltott) végződésű emil címe van, akkor csináljon egy .hu végű ingyeneset, regisztráljon azzal, a .hu-sat pedig irányítsa át a .de végű emilcímére. Így a fórumról érkező üzeneteit is a .de (vagy akármi)végűn olvashatja.
Egy lehetséges módszer, de én nem támogatom. Lehet, hogy néhány helyen jó, ahol nem annyira törődnek a lehető legtöbb felhasználó oldalon tartásával (vagy a kis forgalom miatt nincsenek ilyen felhasználók), de ha van egy jobb megoldás, akkor én inkább azt választanám.

Egyébként én konkrétan ismerek olyan Németországban élő embert, aki magyar, és német e-mail címe (meg német domainű oldala) van.
Rengeteg robot ad meg .com-os e-mail címet, márpedig azért ez a végződés itthon is elterjedt (pl. gmail, nekem is ilyen címem van).

A felhasználót pedig nem érdemes semmilyen plusz munkára kényszeríteni, lehet, hogy nem akkora nagy munka, de sok kicsi sokra megy (ha tényleg regisztrálni akar, akkor valószínűleg így is regisztrálni fog, de ha nem tényleg, akkor lehet, hogy itt fog megállni). :wink:
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.05. 14:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem bis jü az ötlet (Waterhouse-é), de szerintem a .de végződésű e-maileket hülyeség kitiltani (az egyik ismersőöm is németországban él --> például ezért).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Waterhouse
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2006.04.02. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.05. 15:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igaza van fbercinek is, természetesen ez nem tökéletes megoldás.
Egy időben nekem is volt rengeteg com-os reklám-regisztrációm, de ott az volt a mázli, hogy a domain is megegyezett mindnél (*@cashette.com), így ezt így tiltattam le egyben.
Egyébiránt csináltam egy villámstatisztikát, és úgy találtam hogy 400 valós regisztrációból 45 .com-os (10% ugyebár), ezen kívül volt még .mx (1 db), .de (2db), .net (3db) és .sk (4db).
(A .de-sek gondolom még a tiltás bevezetése előtt születtek, a többi végződés nincs tiltva (a com sem, természetesen))
Még ha csak napi egy robot-regisztrációval számolunk is (ami néha elég utópisztikus alábecslés), akkor is sokkal gyakrabban működik hasznosan ez a megoldás, mint ahány esetben bajt okoz.
(De persze mihelyst felraktam 2.0.22-t, én is visszatérek az agreed-es megoldásra :) )

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.05. 15:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem ami az útmutatókban van leíárs (A korábbi ötleted) az elég a spamok megelőzésére. Minek ezt még mindenféle hülyeségekkel bonyolítani?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
balta
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.15. Kedd 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.05. 21:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
2.0.22-es verziónál
A includes/usercp_registrer.php-ben a 895 sorban nincs agreed.
A többit átírom akkor a szabályzat elfogadásával nem enged tovább?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés